Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset
Godło

Franciszkanki Rodziny Maryi

Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi kierują się w życiu zakonnym i w działalności apostolskiej duchem Ewangelii, w szczególny sposób praktykując miłość Boga i bliźniego na wzór Chrystusa i Jego Matki.

Rodzina Maryi jest wspólnotą o ogromnej żywotności. Pracuje i działa w wielu domach zakonnych w Polsce, Brazylii, Italii, RPA, na Białorusi, Ukrainie i Rosji.

 

Siostry w środowisku, gdzie pracują, gdzie mieszkają, w kontaktach z ludźmi, mają wykonywać swoje zadania apostolskie z wytrwałym zaangażowaniem. „Realizując apostolski cel Zgromadzenia, siostry w duchu chrześcijańskim wychowują i nauczają dzieci i młodzież, pielęgnują chorych i starców oraz niosą pomoc duchowieństwu w pracy duszpasterskiej, katechetycznej, w seminariach i dziełach miłosierdzia” (Konstytucje, art. 5)

W myśl Ojca Założyciela - św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, który mówi: „W dzieciach potrzeba jeszcze rodzić Chrystusa, tego tylko może dokonać serce ożywione macierzyńską miłością”, siostry podejmują działalność między innymi w przedszkolach, starając się, by w sercach najmłodszych kształtować prawdziwy obraz Dziecka Bożego.

Data dodania: 2020-06-07 23:15:59
Data edycji: 2020-08-28 09:26:31
Ilość wyświetleń: 2232
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook