CEL Celestynów i Kulig

Wspaniały dzień za nami!
Pan Bóg pobłogosławił nam dobrą pogodę ? dzięki czemu w pełni mogliśmy cieszyć się wycieczką. ?
Byliśmy w Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwo Celestynów, Lasy Państwowe, gdzie zwiedziliśmy wystawę stałą, posłuchaliśmy opowieści o zwierzętach zimą i zgadywaliśmy odgłosy ptaków. Mieliśmy też okazję na pierwszą przekąskę i pokrzepienie sił przed atrakcjami na świeżym powietrzu.
Miejsce jest cudowne, teren na zewnątrz bardzo atrakcyjny więc na pewno wrócimy tu kiedyś na dłuższy pobyt w cieplejszym okresie.
Dziękujemy Pracownikom CEL za miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu.
Po tej wizycie udaliśmy się na wymarzony kulig! ?
Przejazd zorganizowany został przez Stajnia Mirabell , w której przywitał nas bardzo sympatyczny gospodarz. Udaliśmy się dwoma wozami ?? ciągniętymi przez dwie pary koni ?? na miłą przejażdżkę po lesie. Śnieg jeszcze bielił widoki, słońce pięknie rozświetlało okolice więc wyprawa sprawiła nam wiele przyjemności. Tym radośniej było, że towarzyszyły nam śpiewy i wesołe opowiastki naszego przewodnika. ?
Po prawie godzinnej wyprawie wróciliśmy w okolice stajni, gdzie czekało już ognisko. Tradycyjna przedszkolna pomidorowa i pieczone kiełbaski były naszym dzisiejszym obiadem. A świeże powietrze sprawiło, że wszyscy jedliśmy z ogromnym apatytem.
Mieliśmy też czas na zabawę na śniegu i jazdę prawdziwymi saniami!
Wiele emocji, wrażeń i aktywności przyczynili się do tego, że powrót do przedszkola odbył się w ciszy, przerywanej co jakiś czas pochrapywaniem.?

Data dodania: 2024-01-23 19:13:37
Data edycji: 2024-01-31 20:02:10