Centrum Nauki Kopernik

Mieliśmy radość być w Centrum Nauki Kopernik. Najpierw w części Planetarium, gdzie oglądaliśmy wystawę "Ziemia". "przymierzaliśmy" strój astronauty , a przede wszystkim uczestniczyliśmy w projekcji filmu "Sekrety kartonowej rakiety"???.
Potem przeszliśmy do Galerii Bzzz, wzdłuż której (jak opisuje CNK) "płynie rwąca rzeka, a w niej mali odkrywcy znajdą mnóstwo wodnych eksponatów.??? Wzrok przyciągają różne korby, śruby, wiaderka i zawory, które aż proszą się, żeby wprawić je w ruch. Wykorzystując różnokolorowe piłeczki, unoszące się na rzece, dzieci sprawdzą czy fontanny uniosą je do góry i jak piłeczki zachowają się, kiedy wrzucimy je do wielkich wirów. Wszyscy wiedzą, że nie ma nic fajniejszego niż zabawy wodne". To prawda, dzieci najchętniej przebywały w tym miejscu, ale było też wiele innych ciekawych obiektów, które pochłaniały uwagę naszych małych eksploratorów. ???
Na koniec mogliśmy obejrzeć inne wystawy stałe, dostępne dla wszystkich zwiedzających.
Wycieczka pełna atrakcji. Naprawdę wspaniała! ?
A przed nami ostatnia w tym roku szkolnym eskapada. Ale nie ma co się martwić - na przyszły rok mamy już zarezerwowane cztery wyjazdy! ? Wszak przez wycieczki dzieci bardzo dużo poznają!
Data dodania: 2022-05-05 09:16:05
Data edycji: 2022-05-17 09:17:13