Orientarium Zoo Łódź

Jesteśmy po wspaniałej wycieczce do Orientarium Zoo w Łodzi.
Pierwszym wielkim akcentem był przejazd autokarem ? – dzieci bardzo cieszą się przemieszczając tym środkiem lokomocji!
Na miejscu, po drugim śniadaniu, udaliśmy się oglądać kąpiel słoni ?. Po pewnym czasie woda w której pływały nie była już czysta, a na dodatek po wyjściu z niej obsypywały się piaskiem! I tyle z mycia ?‍♂️ Ale już wiemy, dlaczego tak robią dzięki przewodnikom, którzy przeprowadzili nas przez całe Orientarium, prezentując ciekawostki na temat znajdujących się tam zwierząt. Ogromne wrażenie zrobiły na nas rekiny ?, płaszczki i inne ryby ??? w wielkich akwariach. Zapamiętaliśmy też bardzo dużego krokodyla ?i orangutany?. Cała pierwsza część wycieczki odbyła się w gorącej – a nawet tropikalnej – atmosferze.
Po smacznym i bardzo obfitym obiedzie mieśmy czas na swobodne spacery po zoo. Były więc: zebry?, żyrafy?, hipopotamy?, surykatki, lwy? i tygrysy?, a nawet leniwiec? i bardzo dużo gatunków małp? w małpim gaju. Nie ominęliśmy także żadnego placu zabaw?‍♀️?.
Dzieci były super dzielne?. Z zaciekawieniem podchodziły do kolejnych wybiegów. Wszystkiego nie udało nam się obejrzeć, bo musieliśmy wrócić jeszcze przed zmrokiem?, a nawet to co widzieliśmy, nie jesteśmy w stanie opisać. Miejsce na pewno godne polecenia!
A my ciesząc się wrażeniami z tego wyjazdu czekamy na kolejną wycieczkę już w czerwcu!???
Data dodania: 2023-05-09 14:20:16
Data edycji: 2023-05-11 05:52:22