SOWY

Grupa "Sówki" liczy 14 sześciolatków, wśród których jest 8 chłopców i 6 dziewczynek.  Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć dydaktycznych. Lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali i na placu zabaw.Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Poznają zasady zgodnego współżycia w grupie. Z chęcią uczą się różnych wierszy i piosenek. Bardzo lubią zabawy w kącikach zainteresowań. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.
Przed nimi ważne wyzwanie - przygotowanie do nauki pisania i czytania oraz osiągnięcia dojrzałości szkolnej i podjęcia nauki w szkole. Poznają litery, cyfry, znaki matematyczne i litero-podobne. Stawiają pierwsze kroki w nauce czytania i pisania. Pomocne w tym zakresie są podręczniki pakietu "Nowi Tropiciele" wydawnictwa WSiP.
Z uśmiechem na twarzy i wiarą we własne możliwości, sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu jest dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

Data dodania: 2020-08-27 17:20:43
Data edycji: 2022-11-15 11:51:38