Warsztat Kreatywnego Odkrywcy - magnesy

Wczoraj podczas Warsztatów Kreatywnego Odkrywcy dzieci badały właściwości magnesu. ?
Sprawdzaliśmy co magnes przyciąga, a czego nie oraz czy jego siła przyciągania oddziałuje na przedmioty przez szkło, wodę, plastik i drewno. Zauważyliśmy że drobne metalowe przedmioty które dotykają magnesu wykazują takie właściwości jak magnes – np. szpilki, które dotykały magnesów przyciągały inne szpilki. ???Próbowaliśmy także napędzać magnesem samochody? oraz wprawić magnesowy krążek w stan „lewitacji” wprowadzając go w pole magnetyczne drugiego. Na koniec przygotowaliśmy własne magnesiki, które każdy zabrał do domu.
Bawiliśmy się świetnie! ? Dziękujemy za wypożyczenie zestawów doświadczalnych zaprzyjaźnionemu Przedszkole Niepubliczne nr 11 Sióstr Rodziny Maryi ?
Data dodania: 2021-11-24 11:46:08
Data edycji: 2021-12-20 12:24:26