Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset
Godło

Warsztat Kreatywnego Odkrywcy - Powietrze

Warsztat Kreatywnego Odkrywcy - Powietrze
Podczas pierwszego Warsztatu Kreatywnego Odkrywcy ?‍??‍??‍? zajęliśmy się tematem powietrza. Coś, co z pewnością jest, czego nie widać, ale na pewno warto przebadać.
Zastanawialiśmy się, czy zajmuje ono jakieś miejsce❓ Ile go zajmuje❓ Czy zawsze tyle samo❓ Zrobiliśmy proste ćwiczenie z wdychaniem i wydychaniem – wyciągaliśmy wnioski z unoszącej i opuszczającej się klatki piersiowej. Próbowaliśmy także ścisnąć powietrze w strzykawce, a także nadmuchać balonik w butelce.?
Powietrze jest nam potrzebne do życia – nikt nie miał co do tego wątpliwości. Ale używamy go także w innych sytuacjach. Stworzyliśmy najprostszy model poduszkowca, odrzutowca, a także balonu wypełnionego ciepły powietrzem.
Z obserwacji przyrody ? doszliśmy do tego, że ruch powietrza ważny jest zarówno dla roślin, bo rozsiewa nasiona jak w „dmuchawcu” lub „noskach” klonowych, jak i dla zwierząt – np. latających ptaków. Próbowaliśmy umieścić piłeczkę pingpongową oraz pierścień z balonów w strumieniu powietrza – wyszło spektakularnie!
Zajęcia radosne i odkrywcze! ? Już czekamy na następne...???
  
Zachęcamy do obejrzenia filmiku ze spotkania:
film
Data dodania: 2021-10-20 14:56:36
Data edycji: 2021-10-29 15:01:42
Ilość wyświetleń: 361
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook