Zajęcia matematyczne

Grupę czterolatków odwiedziła mama Klary, która jest nauczycielką matematyki i właśnie dlatego to matematyka dziś królowała "na salonach" "Jeżyków". Pani Magda przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, podczas których dzieci pracując w parach nie tylko przeliczały fasolki ale też porównywały ich ilość a nawet stosowały znaki matematyczne >,< i = Kolorowały też figury geometryczne, by następnie za pomocą specjalnej aplikacji oglądać je w rozszerzonej rzeczywistości a nawet wprawiać je w ruch. Miały też możliwość poznać wielościany. Aby zobaczyć jak zbudowane są bryły geometryczne, mogły je rozłożyć i sprawdzić z jakich figur powstały. Ale to nie koniec! Czas na wyższy level ? Naszą ciekawość wzbudziło tajemnicze urządzenie i wiele plastikowych ramek... Okazało się, że jest to przyrząd, dzięki któremu możemy obserwować jak powstają bryły obrotowe. Było to bardzo ciekawe wizualnie doświadczenie.
Co to jest matematyka? Czterolatkom trudno było zdefiniować to pojęcie ale już wiedzą, że matematyka jest wszędzie wokół nas i jest potrzebna w każdej dziedzinie życia.
Na zakończenie zajęć mama Klary wręczyła dzieciom certyfikaty uczestnictwa w zajęciach i świecące kostki do gry a my podziękowaliśmy "serduszkową" laurką.
Bardzo dziękujemy Pani Magdzie i Jej pomocnikom Antkowi i Maksowi za dzisiejsze spotkanie i pokazanie jak ciekawa jest matematyka. Liczymy na więcej takich zajęć ?

Data dodania: 2024-01-26 20:05:54
Data edycji: 2024-02-06 19:01:56